Zpět
12.12.2022, Bc. Petra Kubošková

"OMJčáčkové" na scénu!

V naší partě dětí se společně učíme mluvit česky, protože každý z nás pocházíme z jiného koutu světa. Scházíme se tu děti z Ukrajiny, Mongolska, Vietnamu a jedna naše kamarádka pochází dokonce z Kyrgyzské republiky.

V prvních měsících jsme se učili pojmenovávat věci kolem nás a reagovat na pokyny potřebné v životě ve škole i mimo ní.

Když už umíme říct, co je na obrázku, začali jsme trápit své hlavičky třízením slov podle rodu. Aby nás práce bavila, střídáme k tomu mnoho činností. Manipulace s obrázků, pojmenovávání nebo stříhání a lepení.

Protože nastala zima, je zapotřebí umět pojmenovat zimní „výbavu“ aby nám venku nebyla zima. Vyrobili jsme si zimní portfolio, ve kterém během našich hodin pracujeme.

Aby se nám pěkně dařilo a práce se nám líbila, paní učitelka nám na titulní stránku nalepila svetr a my měli za úkol obrázek dokreslit tak, aby znázorňoval každého z nás.

Naše hodiny OMJ nás moc baví. Na lavici v tomto předvánočním čase máme elfa pomocníčka, který nám s úkoly pomáhá. Někdo z nás se toho nebojí a proměnil v elfa sám sebe!

Už se těšíme, až Vám příště ukážeme další kus naší práce.

Mgr. Zuzana Bernardová a OMJčáčkové z 1. - 3. tříd

            14. ZŠ
Jsme škola pověřená výukou českého jazyka žáků cizinců.
Nabízíme kurzy českého jazyka pro žáky s odlišným mateřským jazykem ve věku 6 – 16 let, a to v úterý, ve středu či ve čtvrtek.
Kurz pro výuku žáků s odlišným mateřským jazykem z jiných škol probíhá každé pondělí. (Kurz začíná 15. 9.)
Kurzy vedou kvalifikovaní učitelé českého jazyka.