27.03.2023, Bc. Petra Kubošková

OMJČÁČKOVÉ #10 a příprava na Velikonoce část 1

Jelikož naše společná první jarní hodina proběhla 22. 3. 2023, rozhodli jsme se zahájit přípravu na Velikonoce. Během povídání o jarních proměnách přírody a svátcích, které během jarních měsíců slavíme, jsme začali vyrábět zápich kuřátka. Práce s nůžkami dá někomu z nás docela zabrat, ale už se nemůžeme dočkat, až Vám ukážeme hotové výtvory.

Zápichem to začalo, ale rozhodně neskončilo.

Dne 27. 3. 2023 se naši nejmenší OMJčáčkové proměnili v malé zahradníky a společně si zaseli velikonoční osení. Nejprve jsme si ozdobili kelímky nejen jarními motivy, ale vším, co máme rádi, nebo zrovna umíme nakreslit ☺. Následně jsme zeminou naplnili vyzdobené mističky, přidali osení, zakryli ho peřinkou zeminy a poctivě zalili. Kdo v tento den ve škole chyběl, nemusí smutnit. Paní učitelka na něj myslela a osení mu zasela také.

A teď už nám nezbývá jen čekat, až se první osení začne klubat na svět. Sami jsme moc zvědaví, komu vyleze jako první.

Nakoukněte pod pokličku našich velikonočních příprav.

Ale pozor, nekončíme. Čeká nás ještě např.- výroba velikonočního zajíčka.

Mgr. Zuzana Bernardová a OMJčáčkové