24.10.2023, Bc. Petra Kubošková

Adaptační výlet

Hned na začátku školního roku, s příchodem nových žáků, jsme si vyzkoušeli novou formu školní motivace, a to adaptační výlet v lesním prostředí na Resslu.
Na kopci vznikly 2 nové trasy pro děti. My jsme se vydali po okruhu o délce 2,5 km. Zde si mohly děti vyzkoušet desítku pěkných atrakcí, jak poznávacích, tak sportovně relaxačních. Trasa začíná u jezírka, kde také končí. Cesta nás, mimo jiné, dovedla na nově zrekonstruovanou vyhlídku na Most a České středohoří, kde jsme zároveň posvačili. A protože byly děti po celou dobu výletu hodné a šikovné, sestoupali jsme k restauraci na koupališti Ressl, kde nás již čekala obsluha s nanuky. :-)
Na závěr, při odpočinku u občerstvení, děti zodpověděly pár otázek, kterými prokázaly pozornost a spolupráci ve skupince. Za své úsilí získaly diplomy a sladké odměny.
Věříme, že se všem výlet líbil a brzy se opět někam vydáme.

Mgr. Marie Sobotková

Nabízíme kurzy českého jazyka pro žáky s odlišným mateřským jazykem ve věku 6 – 16 let, a to v pondělí, ve středu a v pátek.