22.10.2022, Mgr. Petra Haubnerová

6. Dílo dokonáno

V loňském roce jsme vydali svoji první rozhlasovou hru a dohodli jsme se, že i v tomto školním roce jednu vydáme. Protože už jsme měli nějaké zkušenosti, rozhodli jsme se pro náročnější žánr, a to detektivku. Opět jsme se pravidelně scházeli a na konec jsme dílo úspěšně vydali.

Ještě jednou velké díky studiu Ponte Records, kde se nahrávalo. Především panu Romanu Dobrevovi a panu Miroslavu Kuželkovi, dále naší škole za finanční příspěvek. Dále děkujeme Městskému divadlu Most a Šárce Bauerové za půjčení kostýmů, pronájem prostor a příjemnou spolupráci a taktéž Michalu Pětíkovi za úpravu scénáře. Za fotografie patří dík panu Tomáši Brandovi a za následnou výrobu plakátu Janu Spurnému. V poslední řadě děkujeme panu Františku Fišerovi za vstřícný přístup v jednání s Hudební bankou.

Největší dík patří panu učiteli, Lukáši Komínkovi, který se nám snažil ve všem vyjít vstříc a věnoval se nám i ve svém volném čase, větší část veškerých příprav financoval, ale hlavně se opravdu velmi snažil, aby se celá roční práce povedla.

Rozhlasová hra Sídlo Brownů je o detektivovi Elizabeth Adams a psycholožce Caroline Wilson, které dostaly na starost vyřešit smrt Jacka Browna, který zemřel v honosném sídle Brownů při rodinné večeři. Byla to opravdu jen nehoda? Podaří se dívkám případ vyřešit?

Snad se Vám hra bude líbit jako nám.

Helena Zlatohlávková

Postavy: