Zpět
09.06.2022, Mgr. Petra Haubnerová

5. Nahrávání

Máme tady novou úroveň přípravy rozhlasové hry! A to hned nahrávání.

Po několika týdnech čtených zkoušek, trénování a vžívání se do našich charakterů, jsme se konečně postavili za mikrofony.

1. Nahrávání (16.května)

Po roce znovu na místě činu, za mikrofonem, akorát v jiném studiu. Nahrávání asi nejvíce doprovázené nervozitou a to kvůli své náročnosti. Před námi stálo namluvení dlouhých dialogů a důležitých monologů. Tento den patřil Karin, Markovi a Helen.

2. Nahrávání (17.května)

Den, kdy se toho podle mě, nahrálo nejvíce, a který také utekl nejrychleji. Svých rolí se ujala Kačka, Danča, Helen, paní Michaela Mrštíková a páni učitelé Lukáš Komínek a Jaroslav Mudruňka.

3. Nahrávání (24.května)

Nahrávání s největší účastí. A to s Karin, Šimonem, Vaškem, Kubou, Karlem, Helen a Markem. Díky vyšší účasti, to bylo nejhektičtější a nejdivočejší nahrávání, ale vše se zvládlo, a my se zase o kus přiblížili k finále.

4. Nahrávání (31.května)

Už zbývalo jen posledních pár vět Karin a Marka.

 

Na každé nahrávání jsem se velmi ráda chodila dívat a pořizovat fotografie, ačkoliv už jsem měla všechny své obrazy nahrané. Nahrávací studio není místo, kam se jen tak dostanete. Sledovat jak pan zvukař nahrává, rozdává rady, nastavuje zvuk v těch stovkách tlačítek a desítkách barevných okýnek počítače bylo skutečně dechberoucí. Všichni účastníci se snažili ze sebe dostat to nejlepší. Poděkovala bych panu učitel,  který nás při nahrávání velmi podporoval a vše organizoval.

 

Každé nahrávání utíkalo velmi rychle. Vždy, když jsem se vrátila domů, nechtělo se mi věřit, že už je tolik hodin. Ale to je dobře. Přeci jen se říká, když vás něco baví, rychle to uteče a na hodinky si ani nevzpomenete. Jako vše, co společně podnikáme, celé nahrávání doprovázela skvělá nálada.

 

Teď už zbývá sestříhat nahrávky, nahrát hudbu a ruchy, nafotit plakát a můžeme naší novou autorskou rozhlasovou hru slavnostně ukázat světu.

 

Za celý čtenářský klub bych ráda poděkovala za možnost nahrání, profesionálnímu přístupu a pomoc při závěrečném ,,učesání“ rozhlasové hry panu Romanovi Dobrevovi a celému studiu Ponte Records, kde se nahrávalo.

 

Helena Zlatohlávková a Lukáš Komínek14. ZŠ
Jsme škola pověřená výukou českého jazyka žáků cizinců.
Nabízíme kurzy českého jazyka pro žáky s odlišným mateřským jazykem ve věku 6 – 16 let, a to v úterý, ve středu či ve čtvrtek.
Kurz pro výuku žáků s odlišným mateřským jazykem z jiných škol probíhá každé pondělí. (Kurz začíná 15. 9.)
Kurzy vedou kvalifikovaní učitelé českého jazyka.