29.06.2021, Mgr. Zuzana Bernardová

Rozhlasová hra Návrat

Myšlenka vytvořit rozhlasovou hru, přišla na školním čtenářském kroužku panem učitelem Komínkem a spolužačkou Helenou.

Kvůli pandemii a uzavření škol to nebylo lehké, a i když jsme se pravidelně jednou týdně scházeli online, chyběl nám osobní kontakt. Nakonec se nám povedlo hru dokončit.

Velké díky patří panu učiteli, jelikož scénář z velké části tvořil sám. S námi poté konzultoval změny a nápady (budiž nám omluvou, že to byl náš první projekt). Každopádně jsme se snažili pomáhat vymýšlet děj, postavy, charaktery i část toho scénáře. Po otevření škol se vše dotáhlo do zdárného konce a mohlo se nahrávat.

Tady opět patří velké dík základní umělecké škole F. L. Gassmanna za možnost nahrávku vytvořit. Dále děkujeme za zajištění nahrávání panu Janu Hönigovi, Ottovi Liškovi za namluvení otce a Elišce Kulíkové za ilustrační kresbu.

Rozhlasová hra s názvem „NÁVRAT“ je o posádce, která se vydala do vesmíru najít novou planetu k osídlení. Kolem průletu planety Alfa, přišel člen posádky s nápadem se k ní přiblížit. Důvodem bylo hledání jeho otce, který se před lety do vesmíru vydal, ale už se nevrátil. Podařilo se posádce na planetu dostat? Koho tam našli? A co se dělo pak? Tohle všechno se dozvíte v poslechu.

Snad se vám tato nahrávka bude líbit stejně tak jako nám, když jsem si ji poprvé poslechli, a díky které se naše čtenářská skupina více sblížila.

Postavy :

Josef - Marek Pojer