Zpět
05.06.2023, Bc. Petra Kubošková

14. MÁ TALENT

Dámy a pánové! Je to tady! První ročník oblíbené soutěže 14.MÁ TALENT je úspěšně za námi a my se společně podíváme na to, jak celé to „hledání“ talentu probíhalo.

Nejprve se samozřejmě muselo uskutečnit školní kolo, v němž se ukázali zájemci, jak z řad nižšího stupně, tak i z toho vyššího. Nutno podotknout, že účast nebylo nijak ohromující, ale zastoupení tříd bylo příjemným překvapením, a tak se na podiu potkala žákyně první třídy i žákyně z devátého ročníku. Školní kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 18. května a čítalo bezmála třicet soutěžících. Porota neměla vůbec snadné rozhodování, ale musela být nekompromisní. Do druhého kola postoupilo nejlepších deset soutěžících. Ti se společně s porotou a nově i diváky sešli ve finálovém kole, které proběhlo v odpoledních hodinách v pátek 26. května. Napětí v sále se dalo krájet. Výkony všech soutěžících byly naprosto skvělé a perfektně připravené. Bylo vidět, že nikdo přípravu na finálové kolo nezanedbal. Což bylo ovšem opět náročnější pro rozhodování poroty. Vyhrát tuto soutěž může všude na světě vždy jen jeden soutěžící a nebylo tomu jinak ani u nás ve škole. Letošním vítězem soutěže 14. MÁ TALENT se stala Solomia ze 4.A, která svým zpěvem ohromila nejen porotu, ale i sál a všechny diváky v něm. Zpívala tak překrásně, že si diváci vytleskali (čtěme bouřlivým skandováním) přídavek jejího božského hlasu. Porota ještě udělila speciální ocenění za vynikající výkon Valerii ze 4.C, která svými tanečními kroky ovládla podium kinosálu.

Gratulujeme všem zúčastněným! Protože, jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ a ono, vzít tu odvahu, připravit si vystoupení a postavit se před porotu, je obrovský počin!

Děkujeme za přízeň a podporu z řadu učitelů a rodičů!

Těšíme se opět v příštím roce na 2. ročník soutěže 14. MÁ TALENT

Bc. Petra Kubošková14. ZŠ
Jsme škola pověřená výukou českého jazyka žáků cizinců.
Nabízíme kurzy českého jazyka pro žáky s odlišným mateřským jazykem ve věku 6 – 16 let, a to v pondělí, ve středu a v pátek.
Kurz pro výuku žáků s odlišným mateřským jazykem z jiných škol probíhá každé pondělí. (Kurz začíná 18. 9.)
Kurzy vedou kvalifikovaní učitelé českého jazyka.