02.02.2022, Mgr. Zuzana Bernardová

Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Je primárně určen pro žáky ohrožené školním neúspěchem a v extrémním případě vypadnutím ze vzdělávání. U těchto žáků došlo k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání.

Doučování se týká základních a středních škol zřizovaných obcemi, kraji, svazky obcí, soukromými a církevními zřizovateli a speciálních škol zřizovaných MŠMT.

Podpora doučování probíhala v první fázi od 1. 9. do 31. 12. 2021 a v další fázi navazuje v období 1. 1. 2022 do 31. 8. 2022, bude pokračovat až do roku 2023.

Zdroj: https://doucovani.edu.cz/